17 Şubat 2012 Cuma

SON OKUDUKLARIM

TARİH ROMANI SEVİYORMUSUNUZ BİLMEM AMA BEN TAM BİR TARİH TUTKUNUYUM. ÖZELLİKLE DE OSMANLI TARİHİ BENİ BENDEN ALIP TAAAA ORALARA GÖTÜRÜYOR. SON ZAMANLARDA YAYINLANAN DİZİ VE FİLMLERDE KURGU DA VAR AMA BENCE SENELERDİR SEVİLMEYEN TARİH DERSLERİNE VE OSMALI TARİHİNE EN AZINDAN İLGİ UYANDIRDIĞINDAN DOLAYI BEN BEĞENİYORUM.  ELİN TARİHTEN YOKSUN ÜLKELERİ OLMAYAN TARİHLERİNİ BİLE BİZLERE BALLANDIRA BALLANDIRA ANLATIYORLARKEN BİZLERİN ŞANLI TARİHİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM, HEM DE HER DESENİNE, HER YILINA, HER GELENEĞİNE, HER KARAKTERİNE. GALİBA FAZLA UZATTIM. TARİH DEYİNCE BENDE AKAN SULAR DURUYOM. MİLLİYETÇİ DAMARIM KABARIYOR. KENDİMİ TUTMASAM BLOĞU AÇTIĞIMDAN BERİKİ EN UZUN YAZIYI YAZABAİLİRİM. GELELİM SON OKUYUP BİTİRDİĞİM KİTAPLARA.
Demet Altınyeleklioğlu'nu SİZLERE SONUNA KADAR TAVSİYE EDERİM. BEN İLK İKİ KİTABI OLAN MOSKOF CARİYE HÜRREM VE CARİYENİN KIZI MİHRİMAH KİTAPLARINI ALMIŞTIM HER İKİ KİTAP TA  700 KÜSUR BAYFA OLMASINA  RAĞMEN AKICI ANLATIMI VE HARİKA KURGULARIYLA BİR SOLUKTA OKUNUYOR.
MOSKOF CARİYE HÜRREM HAREMDEN SALTANATA GİDEN TEHLİKELİ YOLU GERÇEK VE KURGU KARAKTERLER İLE HARMANLAYARAK SULTAN SÜLEYMAN VE GÜZEL EŞİ HÜRREM SULTANIN AŞKINI OKUYANI SIKMADAN MASALSI BİR DİLLE ANLATIYOR.

MUHTEŞEM SÜLEYMAN İLE BÜYÜK AŞKI, MOSKOF CARİYE HÜRREM’İN MAHZUN VE GÜZEL KIZI MİHRİMAHIN ÇEVRESİNDE DÖNEN KORKUNÇ İKTİDAR OYUNLARINA RAĞMEN KALBİNİN NASIL BARBAROS HAYREDDİN PAŞA'NIN KADIRGALARI VE MİMAR SİNAN'IN GÖĞE KUBBE ASTIRAN AŞKI ARASINDA  YALPALADIĞINI VE ELLE TUTULUR HİÇBİR ÖZELLİĞİ OLMAYAN BİR ADAM OLAN RÜSTEM İLE ONU EVLİLİĞE ZORLAYAN HÜRREM VE MİHRİMAHIN O BÜYÜK VE CİHAN DEVLETİNİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK SIR VE ANLAŞMASINI  Demet Altınyeleklioğlu'nun İLK KİTABI KADAR MERAKLA OKUDUM.

DAHA SORA DA BU SERİNİN 3. KİTABI OLAN CARİYENİN GELİNİ NURBANU'NUN KİTABINI ALMIŞTIM. İKTİDAR HIRSI İLE BİLENMİŞ BİR KADININ CİHAN PADİŞAHI SÜLEYMANIN GÜZELLER GÜZELİ KARISI HÜRREMİ NASIL ALT ETTİĞİNİ, BAZEN KENDİNİZİN YAPTIĞI SEÇİMLERİN SİZİN HAYATINIZI NASIL DA DEĞİŞTİRDİĞİNİ. CARİYE CECİLİA'NIN TANRININ IŞIĞINI SAÇAN KRALİÇEYE (SELİME RAĞMEN) NASIL DÖNÜŞTÜĞÜNÜ, MİHRİMAH VE MENEKŞE İLE TATTIĞI DOSLUK DUYGUSUNU, ÜLKE ÖZLEMİ ÇEKERKEN ÜLKESİNİN İHANETİNİ HER SAYFASINI MERAKLA OKUYARAK DÜN BİTİRDİM VE KİTAPLIĞIMIN OSMANLI İLE İLGİLİ RAFINDA YERİNE YERLEŞTİ.
BEN KİTAPÇIDAN BİR TANE KİTAP ALMAYI BAŞARABİLEN BİR TİP OLAMADIĞIM İÇİN BİRKAÇ TANE KİTAP ALIP STOK YAPIYORUM :) CARİYENİN GELİNİ NURBANU KİTABI DAHA BİTMEMİŞTİ Kİ KİTAPÇI RAFLARINDA İKİ KİTAP DAHA GÖRÜP ALMIŞTIM DA STOKTA DURUYORDU. BU KİTAPLAR DA;  
YİNE AYNI YAZARIN ALTIN CARİYE SAFİYE VE
PARGALI VE HATİCE KİTAPLARI. İNŞALLAH BU KİTAPLARI DE BİTİREBİLEYİM YORUM YAZARIM. AYRICA KİTAPLARIN RESİMLERİNİ ÇEKİP KOYMADIM, NETTEN ALDIM Kİ  KİTAPLARIN KAPAK RESİMLERİNİ TASARLAYAN ARTEMİS YAYINEVİNİN KAPAK TASARIMCISI MELEK KOÇ'A AYIP OLMASIN. AYRICA MOSKOF CARİYE HÜRREM KİTABININ KAPAĞINDA GENELLİKLE BAŞ KAREKTERİN HAYALİ BİR PORTRESİ DEĞİL DE GERÇEK BİR FOTOĞRAF KULLANILMIŞ. HEM DE BİLİN BAKALIM KİMİN FOTOĞRAFI?  BEN DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRMIŞTIM   KAPAK TASARIMCISI MELEK KOÇ'A BEN DE BERBAT RESİMLERİM İLE ELİF HANIMIN GÜZEL YÜZÜNE DE EMEĞİNE DE EMEĞİNE SAYGISIZLIK ETMEK İSTEMEDİM. DARISI GSP87 BLOĞUNUN GÜZEL, GÜZEL OLDUĞU KADAR NAZİK SAHİBESİ PELİN HANIMIN BAŞINA. :) GECE GECE ÇENEM DÜŞTÜ BENİM. HERKEZE MUTLULUK VE HUZUR DİLİYORUM.

3 yorum:

 1. bu kitapları nasılda okuma isteğiyle doldum.
  Çok fazla kitap okuyamıyorum artık ve buna ben bile şaşıyorum.Birkaç sayfa okumadan uyuyamayan ben artık o kadar az okuyabiliyorum kiii
  bir an önce kendime zaman ayırmama lazım kitap okumak için
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. paylasiminiz cok guzel,,,,,,,
  insani motive ediyor.....
  tesekkurler

  YanıtlaSil
 3. sevgili nestug tavsiye ederim oku eminim seveceksin, okuma isteğin varken al eline bir kitap ve bitsin bu okuyaama durumu. Teşekkür ederim cihan beğenmene sevindim.

  YanıtlaSil